Fretki

1. Mały wstęp:

Fretki są bardzo absorbującymi zwierzętami. Są bardzo aktywne, oraz mają niesamowity talent do wchodzenia w niebezpieczne dla nich miejsca. Z łatwością znajdą sposób na otwarcie większości szafek oraz szuflad (a przedmioty w nich zamknięte mogą być niebezpieczne np. leki, środki czystości, małe, łatwe do połknięcia przedmioty i wiele innych). Bardzo chętnie śpią w szafach z ubraniami zostawiając tam swój, charakterystyczny zapach. Zaciekawione wejdą w każdą najmniejszą dziurę np. nieosłonięty róg kanapy, spód fotela. Mogą drapać meble, wspinać się po firankach, niektóre przegryzają kable, rozkopią wszystkie kwiaty, będące w ich zasięgu. 
Niektóre, szczególnie początkowo potrafią mocno ugryźć, dlatego nie są zwierzętami dla małych dzieci. 
Jednak pomimo swoich wielu wad z roku na rok stają się coraz bardziej popularnymi zwierzętami. Są zwierzętami bardzo kontaktowymi, potrzebującymi sporo uwagi. 
Jeśli poświęcimy fretce dużo czasu i serca stanie się niezastąpionym domownikiem.

2. Tryb życia :

Poświęcają nawet 75% doby na sen. Za to jeśli nie śpią są bardzo aktywne. Zwykle po ok. 2h zabawy robią sobie przerwę na drzemkę. Choć początkowo może wydawać się to trudne – dają się one przestawić na tryb życia właściciela. Wówczas grzecznie przesypiają noc (z krótką przerwą na jedzenie i wizytę w kuwecie), oraz większość dnia gdy jesteśmy poza domem.Furet

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s