Rottweiler

takwlasniemusibyc--

Opis rasy:

Kilka lat temu usłyszałam od znajomego , że na rottweilera trzeba sobie zasłużyć . Wtedy wydawało mi się dziwne takie stwierdzenie ale po latach życia w towarzystwie tych psów doszłam do wniosku że były to słowa całkowicie prawdziwe.Rottweilera mogą mieć tylko ludzie odpowiedzialni , zrównoważeni kochający psy i doskonale znający psychikę tej rasy. Rottweiler nie może być tylko domową maskotką , zabawką dla dzieci czy też alarmem domowym chroniącym nasze domostwo. Jest to pies wymagający doskonałego wychowania, konsekwentnego postępowania i wyszkolenia w kierunku posłuszeństwa. Przyszły właściciel rottweilera musi zdać sobie sprawę , że to pies o ogromnej sile , temperamencie i bardzo mocno rozwiniętym instynkcie obronnym a źle wychowany , przebywający w złych warunkach, czy też szkolony przez niekompetentnych szkoleniowców ( słabo wpojone posłuszeństwo , a dobrze wyuczone gryzienie ) może być bardzo niebezpiecznym psem.
Trzeba również zdać sobie sprawę z tego że koszty utrzymania też nie są małe, rottweiler wymaga doskonałego żywienia – karmy wysokiej jakości lub tradycyjnego żywienia którego podstawą powinno być mięso , ryż i jarzyny. Ktoś kto twierdzi że wystarczy żywić psa chlebem z wodą i resztkami z obiadu nigdy nie powinien posiadać rottweilera ani żadnego innego zwierzęcia. Ważne są również warunki mieszkaniowe. Najlepiej aby pies mieszkał w domu z ogrodem , a jeżeli będzie przebywał w mieszkaniu w bloku musi mieć możliwość wychodzenia na długie spacery kilka razy dziennie i co najmniej dwa trzy razy w tygodniu trzeba zapewnić psu możliwość swobodnej zabawy i wybiegania na dużym terenie.
Bardzo często słyszę pytanie czy rottweiler może przebywać w rodzinie z dziećmi ?
Jak już napisałam wcześniej pies i to obojętnie jakiej rasy nie może być zabawką dla dzieci. Rottweiler może być wspaniałym przyjacielem i towarzyszem dzieci , ale również dzieci powinny być nauczone odpowiedniego postępowania z psem , powinny wiedzieć że pies to nie jest pluszowa zabawka którą można szarpać , dusić , rzucać czy gryźć. Zabawy dzieci w towarzystwie rottweilera powinny odbywać się zawsze pod kontrolą osoby dorosłej i nigdy nie wolno zostawiać małego dziecka samego z psem nawet na kilka chwil. Zgrozę budzi widok 10-letniego dziecka prowadzącego na smyczy dorosłego rottweilera bez towarzystwa osoby dorosłej. Za każdym razem gdy widzę taka sytuację ogarnia mnie przerażenie i złość na nieodpowiedzialność rodziców, a już szczytem głupoty jest puszczanie rottweilera luzem, aby pobiegał sobie na placu zabaw w miejscach przeznaczonych dla dzieci.

Kończąc chcę podkreślić jeszcze raz że rottweiler to wspaniały pies a odpowiednio wychowany , traktowany, żyjący na prawach członka rodziny będzie najlepszym przyjacielem , towarzyszem i partnerem a w razie potrzeby obrońcą wszystkich domowników.
Jeśli zakup szczenięcia będzie poprzedzony głęboką analizą wszystkich plusów i minusów tej rasy
zaznajomieniem się z czekającymi nas obowiązkami , wiedzą o potrzebach szczenięcia a później psa dorosłego, kosztami utrzymania, szkolenia i opieki weterynaryjnej a przede wszystkim zdaniem sobie sprawy że będzie to obowiązek na kilkanaście lat możemy powiedzieć sobie że zasługujemy na posiadanie rottweilera.
Mówi się ze ktoś kto raz posiadał rottweilera już nigdy nie będzie chciał psa innej rasy. Zgadzam się z tym w stu procentach.

rottweiler-helen-meyers   14456885-rottweiler-pup-in-park   Rottweiler-Head   rottweiler-dog-face-photo   rottweiler_2   869_Rottweiler_Puppy
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s