Golden

GOLDEN RETRIEVER

Jest jedną z ras psów, należącą do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, zaklasyfikowana do sekcji psów aportujących.
RYS HISTORYCZNY
Początkowo wyhodowana do udziału w polowaniach, rasa ta stała się popularną rasą psów rodzinnych. Rasa pochodzi z Wielkiej Brytanii (Szkocja), została wyhodowana pod koniec XIX wieku.
UŻYTKOWOŚĆ
Odpowiednio przygotowany golden retriever może zostać psem myśliwskim. Obecnie najczęściej jest psem towarzyszącym i ze względu na usposobienie – przyjacielem rodziny. Psy tej rasy są często szkolone na przewodników niepełnosprawnych, dogoterapeutów, a z uwagi na doskonały węch – jako psy policyjne (wyszukiwanie narkotyków) oraz ratownicze. Sprawdzają się także w psich dyscyplinach sportowych np. agility, obedience.
ZACHOWANIE I CHARAKTER
Psy charakteryzują się dużą inteligencją i posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem. Golden Retrievery są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Towarzyskie potrzebują bliskiego kontaktu z członkami rodziny, dobrze tolerują inne zwierzęta w domostwie.
SZATA I UMASZCZENIE
Kolor umaszczenia to kremowy, złoty. Często – nieprawidłowo – podaje się umaszczenie biszkoptowe, które występuje u labradorów.
CIEKAWOSTKI
Średnia wieku tych psów to 14-16 lat. Jest jedną z popularniejszych ras w Europie.
stone-lynn-m-golden-retriever-puppy-in-bucket-canis-familiaris-illinois-usa   GoldenRetrieverPuppy11   zielen-golden-szczeniak-retriever    89   labrador-retriever-cute-puppies   Psiak1
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s